Youtuber natočil oběšence v lese sebevrahů. Fanoušci ho pranýřují, omluva nepomohla

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
2. 1. 2018 19:40
Mladý americký youtuber Logan Paul zveřejnil video, ve kterém je detailně vidět tělo oběšence v japonském lese. Čelí teď silné kritice.
Americký youtuber Logan Paul.
Americký youtuber Logan Paul. | Foto: ČTK

TokioJeho videa sleduje více než 15 milionů lidí. Ti se ale postupně od amerického youtubera Logana Paula odvracejí.

Mladík čelí kritice kvůli svému videu z Japonska, ve kterém ukazuje mrtvého oběšence nalezeného v lesích. 

Patnáctiminutové video se objevilo na serveru YouTube v neděli. Po obrovské kritice na sociálních sítích ho ale Paul do 24 hodin stáhl. Mělo jít přitom o další příspěvek do série videoblogů nazvaných "Tokijská dobrodružství", ve kterých dvaadvacetiletá hvězda internetu zaznamenává svůj výlet po Japonsku.

Během něj Paul spolu se svými kamarády navštívil i les Aokigahara na úpatí hory Fudži. Místo je nechvalně proslulé jako "les sebevrahů", kde každý rok ukončí život desítky lidí. Celé Japonsko ostatně patří mezi země s nejvyšším počtem sebevražd. 

Na oběšence narazil při obhlídce Aokigahary i Logan Paul. Mrtvolu, která visela ze stromu, neváhal natočit.

Ze získaného materiálu pak sestříhal video s názvem "Našli jsme tělo v japonském lese sebevrahů". Hned v úvodu zdůrazňuje, že z videa nemá žádný výdělek. "Je to ten nejreálnější vlog (videoblog - pozn. red.), jaký jsem kdy na tomto kanále zveřejnil," říká.

Hej, jsi naživu?

Paul byl zjevně šokovaný tím, co s přáteli v lese objevil. Všichni ale zároveň na kameru nevhodně vtipkují, smějí se a Paul mrtvolu zblízka zabírá. Osobě rozmazal jen obličej.

"Hej, jsi naživu? Jsi do p*dele s námi?" ptá se Paul, zatímco v pozadí hraje pomalá hudba, která má zřejmě znít smutně.

Ve videu je pak také slyšet, jak někdo z kamarádů říká: "Jeho ruce jsou fialové. Udělal to dnes ráno."

Paul pak namíří kameru zpátky na sebe. "Hlavou se mi honí spousta věcí. Tohle je pro mě poprvé. Deprese a psychická onemocnění nejsou sranda," říká youtuber s tím, že mrtvého člověka dosud nikdy na vlastní oči neviděl.

"Neudělal jsem to kvůli zhlédnutím"

Na Logana Paula se ihned po zveřejnění videa snesla vlna negativních reakcí. Kritiku si vysloužil od svých fanoušků, známých osobností i jiných uživatelů sociálních sítí.

Někteří se rozčilují nad tím, že Paula sledují hlavně náctileté děti, kterým teď youtuber vnukl myšlenku sebevraždy. Jiným vadí samotný fakt, že mrtvolu natočil. A když už tak udělal, proč záběry nevystřihl? nechápou další lidé v diskusích.

"Je to ta nejvíc nevkusná věc od nevkusného člověka. V jeho 'šokované' reakci jde slyšet naprostý sarkasmus," píše jeden z fanoušků.

Z celebrit se ozvala například britská herečka známá ze seriálu Hra o trůny Sophie Turnerová. "Jsi idiot. Nezvyšuješ žádné povědomí (o sebevraždách). Jen se posmíváš," vzkázala youtuberovi.

Příspěvků na sociálních sítích, které Paula pranýřují, nadále přibývá. A to i přestože populární Američan video později odstranil a na Twitteru zveřejnil omluvu.

"Neudělal jsem to, abych měl víc zhlédnutí. Ta už stejně mám. Udělal jsem to, protože jsem věřil, že bych mohl na internetu spustit vlnu pozitivních reakcí, ne monzun negativity," napsal. Zároveň přiznal, že svůj obrovský vliv využil špatně.

Než Paul video smazal, kontroverzní materiál vidělo přes šest milionů lidí. Na internetu jsou navíc stále k vidění úryvky z videa. Britský server BBC se také marně pokoušel kontaktovat společnost YouTube, aby potvrdila nebo vyvrátila informaci, že Paul za video nic neinkasoval.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy