Foto: Stěhování mumií. Neplatiče potrestají čističi hrobů

Foto: Stěhování mumií. Neplatiče potrestají čističi hrobů
Vítejte na ústředním hřbitově v Guatemala City.
Také tady se za hroby platí nájem. Pokud pozůstalí nezaplatí, ...
... přicházejí na řadu "čističi hrobů".
Úctu k zesnulým byste v jejich modu operandi hledali těžko.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
16. 9. 2014 12:39
Pokud v Guatemale pozůstalí neplatí nájem za hroby svých zesnulých blízkých, přicházejí na řadu takzvaní čističi hrobů. Podívejte se, co následuje.

Guatemala City - Pokud pozůstalí neplatí nájem za hroby svých zesnulých blízkých, přicházejí na Ústředním guatemalském hřbitově na řadu takzvaní čističi hrobů.

Ti mají za úkol hrobky rozbít, jejich obsah nandat do plastových pytlů a ostatky pak anonymně uložit do masových hrobů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy