Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk

Video bb Video, bb
28. 6. 2022 17:09
Ukrajinci zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je vidět pondělní ruský raketový útok na město Kremenčuk. Jde o následný úder poté, co agresor už zasáhl obchodní centrum, ve kterém zemřely dvě desítky lidí.
Lidé v panice skákali do jezera. Kamery zachytily raketový útok na Kremenčuk. | Video: Reuters

Rusko tvrdí, že podniklo letecký útok vysoce přesnými zbraněmi na hangáry se zbraněmi a municí poskytnutými Západem v podniku na výrobu silničních strojů.

Kamery, které jsou umístěny okolo jezera v parku ve Čkalově ulici, zachytily  mladou dvojici, která evidentně zaregistrovala blížící se útok a začíná utíkat. Po obrovské detonaci skáče muž do jezera a plave od břehu, žena prchá od místa výbuchu.

Na jiném záběru se ukrývají za stromem lidé s malými dětmi, zatímco v dáli za areálem je vidět hořící obchodní dům. Rázová vlna po výbuchu prolétne po hladině a vyžene také lidi sedící v altánku uprostřed jezera.

Do vody pak dopadají trosky budovy, která leží za zdí potaženou ostnatým drátem. I když na jednom záběru ukazuje kamera jiný čas, jedná se o jeden a tentýž útok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy