Libyjské jednotky osvobodily v Syrtě třináct zahraničních rukojmích

ČTK ČTK
22. 10. 2016 15:12
Libyjské provládní síly osvobodily v dobyté Syrtě třináct zahraničních rukojmích, které drželi radikálové z takzvaného Islámského státu. Mezi osvobozenými je jedenáct Eritrejek, Turek a Egypťan, sdělil v sobotu podle agentury Reuters mluvčí libyjských ozbrojených složek. Islámský stát se Syrty zmocnil před více než rokem v důsledku destabilizace Libye po svržení dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Libyjská armáda už v pátek oznámila záchranu dvou Turků, dvou Indů a jednoho Bangladéšana.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy