Libye vydala 205 zatykačů na osoby podezřelé z obchodu s lidmi

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 3. 2018 6:01
Libyjské úřady vydaly 205 zatykačů na Libyjce a cizince, kteří jsou podezřelí ze zapojení do obchodování s běženci. Zatykače se vztahují mimo jiné i k obviněním z vražd, mučení a znásilňování. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Úřad libyjského generálního prokurátora uvedl, že do zločinecké sítě, jsou zapojeni příslušníci bezpečnostních složek, zaměstnanci záchytných center pro migranty a představitelé ambasád afrických zemí v Libyi. Podle prokurátora je zločinecká skupina napojená na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Do vyšetřování jsou na základě loňské dohody o spolupráci zapojeny italské úřady.
Migranti v Libyi, únor 2017, ilustrační foto
Migranti v Libyi, únor 2017, ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy