Letecké útoky v Sýrii zasáhly budovy Červeného půlměsíce, několik lidí bylo zraněno

ČTK ČTK
1. 2. 2017 18:55
Letecké údery zasáhly v noci na středu kanceláře syrského Červeného půlměsíce (Červený kříž v muslimském světě) ve městě Idlib na severu země. Několik lidí bylo zraněno a nálety způsobily rozsáhlé škody, uvedli opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi sleduje z Británie. Mezi zraněnými je také ředitel místní pobočky Červeného půlměsíce. Podle SOHR není jasné, které letectvo mělo úder na svědomí, ani zda letouny vzlétly ze Sýrie nebo mimo její území, proti povstalcům v provincii Idlib často zasahují ruská či syrská letadla. Od nového roku ale v oblasti útočí také americké letouny, jejichž terčem jsou radikálové zejména z Fronty dobytí Sýrie.
Následky náletů v Sýriii (iIustrační foto).
Následky náletů v Sýriii (iIustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy