Letadlo se vrátilo, pasažér chtěl zabíjet Židy

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
7. 1. 2010 15:57
Agresivní cestující byl v Miami zneškodněn teaserem
Nigerijský terorista se pokusil zapálit stroj společnosti Delta Airlines na lince z Amsterodamu do Detroitu.
Nigerijský terorista se pokusil zapálit stroj společnosti Delta Airlines na lince z Amsterodamu do Detroitu. | Foto: Reuters

Miami - Letadlo americké společnosti Delta Airlines přerušilo jízdu ke startovací dráze na letišti v Miami a vrátilo se k terminálu.

Pilot se tak rozhodl poté, co na palubě letadla začal jeden z pasažérů vykřikovat, že je Palestinec a chce zabít všechny Židy.

Agresivního muže po znovuotevření letadla zneškodnil policista teaserem. Cestující byl identifikován jako třiačtyřicetiletý Mansor Mohammed Asad z Toleda ve státě Ohio.

Incident potvrzuje striktní bezpečností opatření, která letiště a posádky letadel dodržují po 25.prosinci, kdy se pokusil zapálit letadlo nigerijský terorista Umar Farúk Abdulmutallab.

Ten zaútočil na letadlo právě za letu do Detroitu a rovněž šlo o stroj společnosti Delta Airlines.

Foto: Reuters

Přísnější metr je nyní uplatňován i v Evropě. Tento týden se nedostal ve Stuttgartu na palubu letadla do Egypta Němec, který při kontrole vtipkoval, že má ve spodním prádle bombu.

Přišel o dovolenou a ještě zaplatí pokutu.

Americká vláda rozhodla o tom, občané 14 zemí budou podrobování mimořádným prohlídkám z bezpečnostních důvodů. Na seznamu jsou například Pákistán, Írán, Sýrie, Jemen, Nigérie nebo Kuba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy