Letadlo se vrátilo, pasažér chtěl zabíjet Židy

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
7. 1. 2010 15:57
Agresivní cestující byl v Miami zneškodněn teaserem
Nigerijský terorista se pokusil zapálit stroj společnosti Delta Airlines na lince z Amsterodamu do Detroitu.
Nigerijský terorista se pokusil zapálit stroj společnosti Delta Airlines na lince z Amsterodamu do Detroitu. | Foto: Reuters

Miami - Letadlo americké společnosti Delta Airlines přerušilo jízdu ke startovací dráze na letišti v Miami a vrátilo se k terminálu.

Pilot se tak rozhodl poté, co na palubě letadla začal jeden z pasažérů vykřikovat, že je Palestinec a chce zabít všechny Židy.

Agresivního muže po znovuotevření letadla zneškodnil policista teaserem. Cestující byl identifikován jako třiačtyřicetiletý Mansor Mohammed Asad z Toleda ve státě Ohio.

Incident potvrzuje striktní bezpečností opatření, která letiště a posádky letadel dodržují po 25.prosinci, kdy se pokusil zapálit letadlo nigerijský terorista Umar Farúk Abdulmutallab.

Ten zaútočil na letadlo právě za letu do Detroitu a rovněž šlo o stroj společnosti Delta Airlines.

Foto: Reuters

Přísnější metr je nyní uplatňován i v Evropě. Tento týden se nedostal ve Stuttgartu na palubu letadla do Egypta Němec, který při kontrole vtipkoval, že má ve spodním prádle bombu.

Přišel o dovolenou a ještě zaplatí pokutu.

Americká vláda rozhodla o tom, občané 14 zemí budou podrobování mimořádným prohlídkám z bezpečnostních důvodů. Na seznamu jsou například Pákistán, Írán, Sýrie, Jemen, Nigérie nebo Kuba.

 

Právě se děje

Další zprávy