Letadlo se 179 lidmi nouzově přistálo po bombové hrozbě

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
7. 8. 2013 21:33
Stroj U.S. Airways letěl z Irska, přistál ve Filadelfii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Filadelfie - Ve Filadelfii na východě Spojených států ve středu kvůli údajné bombové hrozbě nouzově přistálo letadlo z Irska se 179 lidmi na palubě. Uvedla to místní televizní stanice WPVI.

Po přistání ale vyslaný tým žádnou výbušninu nenašel a muže, který telefonátem na bombu upozornil, čeká trestní stíhání.

USA před několika dny své občany varovaly před možným teroristickým útokem a z preventivních důvodů uzavřely své zastupitelské úřady ve zhruba dvacítce muslimských zemí.

Boeing 757 společnosti U.S. Airways se 171 pasažéry a osmičlennou posádkou mířil do Filadelfie, kde nakonec přistál v nouzovém režimu. Cestující poté odjeli přistavenými autobusy.

Ze záběrů, které odvysílala zpravodajská stanice SkyNews, je patrné, že policie kontroluje zavazadla s pomocí psů.

Policie a ani představitelé letiště neupřesnili povahu hrozby. Neoznámili ani, kdo úřady o možném nebezpečí informoval.

Provoz na mezinárodním letišti ve Filadelfii, kde se událost odehrála, se po nouzovém přistání vrátil do normálního režimu.

USA získaly informaci o bezprostředně hrozícím novém teroristickém útoku a uzavřely kvůli tomu až do soboty dvacítku svých zastupitelských úřadů v islámských státech. Washington také Američany varoval před cestami do světa.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy