Letadla NATO prověřovala ruské bojové letouny nad Černým mořem, od července už podruhé

ČTK ČTK
22. 8. 2018 19:10
Typhoony vzlétly ze základny blízko města Constanta. Jejich úkolem bylo sledovat dvě ruská letadla Su-30, upřesnilo královské letectvo ve svém prohlášení.
Stíhačka NATO.
Stíhačka NATO. | Foto: Reuters

Londýn - Dvě britské stíhačky Typhoon odstartovaly ze základny Severoatlantické aliance v Rumunsku, aby zkontrolovaly ruské bojové letouny operující v blízkosti vzdušného prostoru NATO nad Černým mořem. Podle agentury Reuters o tom ve středu informovalo britské královské letectvo (RAF).

Typhoony vzlétly ze základny blízko města Constanta. Jejich úkolem bylo sledovat dvě ruská letadla Su-30, upřesnilo královské letectvo ve svém prohlášení.

RAF pravidelně monitoruje ruská vojenská letadla v blízkosti britského vzdušného prostoru. Ve středu oznámená akce britských letounů v blízkosti Rumunska je druhou podobnou událostí v této oblasti od července, poznamenala agentura Reuters.

RAF stíhačky Typhoon v uplynulých letech vyslalo do pobaltských států v rámci mise ochrany vzdušného prostoru Severoatlantické aliance v tomto regionu sousedícím s Ruskem.

Náměstek britského ministra obrany Mark Lancaster v červencovém projevu v Londýně upozornil na stále "asertivnější Rusko". Poukázal přitom na to, že letouny RAF musely v posledním desetiletí více než osmdesátkrát zastavit ruská vojenská letadla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy