Zmizelý let MH370 skončil neřízeným pádem. Do oceánu se zřítil rychlostí 450 kilometrů v hodině

Zahraničí Zahraničí
2. 11. 2016 11:15
Ztracené letadlo malajsijských aerolinek se podle nové zprávy australských vyšetřovatelů zřítilo do oceánu rychlostí větší než 450 km/hod. Vyšetřovatelé se opírají o analýzu nalezené vztlakové klapky. Ta se nenacházela ve vysunuté poloze, což indikuje, že letadlo v době pádu už nikdo neřídil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Canberra – "Byl mimo kontrolu, došlo mu palivo a vysokou rychlostí se ve spirále zřítil do oceánu." Tak skončil podle nových poznatků malajsijský let MH370, který se i s 239 lidmi na palubě za záhadných okolností ztratil v březnu roku 2014.

Zpravodajské stanici CNN to sdělil letecký expert Geoffrey Thomas. Vychází ze zprávy australských vyšetřovatelů, která vyvrátila dřívější domněnku, že letoun do Indického oceánu sestoupil řízeně.

Australané ale došli k závěru, že se stroj zřítil ve spirále rychlostí přes 450 kilometrů v hodině.

"Skutečně důležitá informace v této zprávě je ta, že vztlaková klapka nalezená v Tanzanii nebyla vysunutá. Z tohoto důvodu nemohlo být letadlo v žádném případě nikým řízeno," vysvětlil Thomas.

Z celého malajsijského letounu, který přestal komunikovat 8. března 2014 na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu, byly nalezeny jen kusy trosek. Kromě Tanzanie například i u ostrova Reúnion. Přes 20 úlomků z letadla nyní zkoumají odborníci a snaží se zjistit, co se se strojem ve skutečnosti stalo.

Poté, co letadlo zmizelo z radarů, nebylo nikdy nalezeno. Předpokládá se, že se zřítilo do Indického oceánu, přesná poloha však není známa. Oblast, ve které se po trupu pátrá, se nachází západně od australských břehů a má 120 000 kilometrů čtverečních.

 

Právě se děje

Další zprávy