Lékaři bez hranic se vrátili do Středozemního moře. Jejich lodě budou pomáhat běžencům

Zahraničí Zahraničí
25. 4. 2016 12:06
Humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) po necelých čtyřech měsících obnovila pátrací a záchrannou akci ve Středozemním moři. Posádka lodni Dignity 1 už v sobotu podnikla první záchrannou operaci a na Sicílii veze 308 běženců. "V nadcházejících týdnech posílí Lékaři bez hranic své pátrací a záchranné kapacity kvalifikovaným a zkušeným zdravotnickým personálem na dvou větších lodích," informovala organizace v prohlášení. Loni se plavidla MSF ve Středozemním a Egejském moři podílela na 120 operacích a pomohla zachránit na 37 000 lidí.
Lékaři bez hranic ve Středozemním moři
Lékaři bez hranic ve Středozemním moři | Foto: Lékaři bez hranic
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy