Lékaři bez hranic kritizují uprchlickou dohodu mezi EU a Tureckem

ČTK ČTK
16. 5. 2016 14:10
Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) v otevřeném dopise kritizuje Evropskou unii za její uprchlickou dohodu s Tureckem, protože ohrožuje právo lidí žádat o azyl a péči o běžence přesouvá na bedra Ankary. "Tato dohoda vysílá celému světu špatný signál: země se mohou vykoupit z povinnosti poskytnout azyl. Pokud toto chování budou opakovat další státy, status 'uprchlíka' přestane existovat," tvrdí šéfka MSF Joanne Liu. "Je druhá světová válka už tak vzdálená, že si vy - evropské státy - nepamatujete základní lidskou potřebu utéct před násilím?"
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy