Lékař v Rusku zbil pacienta, ten zemřel. Soud poslal doktora na devět let do vězení

ČTK ČTK
25. 3. 2016 8:58
Obhajoba má za to, že jde o usmrcení z nedbalosti, za které v Rusku hrozí nanejvýš dva roky za mřížemi. Incident, který se odehrál koncem loňského roku, vyvolal v Rusku pobouření poté, co záznam z kamer v ordinaci zveřejnila jedna z místních televizí.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Moskva - Na devět let a dva měsíce poslal do vězení soud v západoruském Belgorodu lékaře, který ubil k smrti svého pacienta.

Incident, který se odehrál koncem loňského roku, vyvolal v Rusku pobouření poté, co záznam z kamer v ordinaci zveřejnila jedna z místních televizí.

Lékař Ilja Zelendinov tvrdí, že pacient během vyšetřování kopl do zdravotní sestry, kterou lékař bránil tím, že údajného útočníka udeřil do tváře. Pacient upadl a smrt mu způsobil dopad hlavy na tvrdou podlahu.

Jeho kritického stavu si lékař povšiml, až když jedna ze zdravotnic upozornila, že ležící pacient "nějak zmodral".

Advokáti Zelendinova s verdiktem soudu nesouhlasí a odvolali se. Vadí jim klasifikace trestného činu, protože soud označil útok za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti s až desetiletou trestní sazbou.

Obhajoba má za to, že jde o usmrcení z nedbalosti, za které v Rusku hrozí nanejvýš dva roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy