Le Penová nás poškodila o pět milionů eur, vypočítal Evropský parlament

ČTK ČTK
27. 4. 2017 12:33
Evropský parlament vyhodnotil na pět milionů eur (zhruba 135 milionů Kč) škody, které mu údajně způsobila francouzská nacionalistická europoslankyně Marine Le Penová. Informovala o tom agentura AFP. Le Penová je vyšetřována pro podezření z fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků. Úřady mají podezření, že někteří členové francouzské Národní fronty pobírali plat jako asistenti od europarlamentu. Ve skutečnosti ale pracovali pro svou stranu. Europarlament proto ve středu zahájil proceduru, která by mohla vést ke zrušení imunity Le Penové. Aféra ale zatím neovlivnila její voličskou podporu. Le Penová v neděli postoupila ve francouzských prezidentských volbách do rozhodujícího druhého kola.
Marine Le Penová.
Marine Le Penová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 58 minutami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy