Mimořádná zpráva

Lavrov: Rusko zvažuje návrh na třicetidenní klid zbraní v Sýrii

Zahraničí Zahraničí
22. 2. 2018 13:19
Rusko zvažuje, že přistoupí na návrh OSN ke třicetidennímu příměří v Sýrii. Oznámil to šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Světová organizace a politici některých zemí vyzvalo Rusko a syrskou vládu, aby zastavili bombardování damašského předměstí Východní Ghúta, ovládaného povstalci. Během intenzivních náletů od neděle zemřelo v obklíčené oblasti přes 300 lidí. Syrské vládní jednotky obléhají východní Ghútu od roku 2013. V obležení tam žije na 400.000 civilistů, kteří trpí nedostatkem potravin a léků. Podle deníku Al-Watan, který je blízký syrské vládě, jsou letecké údery přípravou na pozemní operaci.
Východní Ghútu bombardují syrská a ruská letadla.
Východní Ghútu bombardují syrská a ruská letadla. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy