reklama
 
 

Lavina v Jižním Tyrolsku zabila nejméně šest lidí

AKTUALIZOVÁNO 12. 3. 2016
Lavina zabila pět italských a jednoho rakouského alpinistu. Jedna Rakušanka utrpěla zranění a byla přepravena do nemocnice. Do záchranné operace jsou nasazeny čtyři vrtulníky, jejichž manévrovací možnosti jsou ale omezené, protože mohou mít jen menší množství pohonných hmot. Horské službě pomáhají při pátrání po lidech i cvičení psi.

Bolzano - Lavina v sobotu v jihotyrolských horách zabila pět italských a jednoho rakouského alpinistu. Jedna Rakušanka utrpěla zranění a byla přepravena do nemocnice. Její život není v ohrožení. S odvoláním na záchranáře o tom informovaly agentury ANSA a APA.

Několika lidem se podle médií podařilo dostat z masy sněhu vlastními silami. Dalších osm zasypaných dokázali záchranáři včas z masy sněhu vyprostit.

Lavina se utrhla z hory Schneebiger Nock/Monte Nevoso kolem 11:15. Strhla s sebou asi desetičlennou skupinu alpinistů, kteří se nacházeli ve výšce nad 3 000 metrů nad mořem a chtěli vystoupat na vrchol hory vysoké 3 358 metrů.

Do záchranné operace byly podle APA nasazeny čtyři vrtulníky, jejichž manévrovací možnosti byly omezené, protože mohly mít jen menší množství pohonných hmot. Po zasypaných lidech pátrala více než stovka lidí, záchranářů, členů horské služby i hasičů. Pomáhali jim při tom i speciálně vycvičení psi.

autor: ČTK | 12. 3. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama