Láva z havajské sopky Kilauea zničila během noci až stovky domů

ČTK ČTK
5. 6. 2018 23:27
Havajská sopka Kilauea po několika dnech relativního klidu opět vychrlila proudy lávy, které během noci na úterý zničily až několik stovek domů v rekreační oblasti Vacationland, která již byla evakuována. Sopka na největším havajském ostrově během noci v souvislosti se zemětřesením o síle 5,5 stupně vychrlila proud lávy, který se rychle dostal až do oblasti na východě ostrova. "Vacationland je skoro celý zničený," řekla mluvčí místního úřadu Janet Snyderová, podle níž se v lokalitě nacházely hlavně rekreační domy, ale i trvale obývané budovy. Zničen byl i dům místního starosty Harryho Kima. Kilauea začala soptit začátkem května a podle expertů může její aktivita vydržet i několik měsíců.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy