Last minute zájezdy nabízí levnou dovolenou v zahraničí

Adam Pešek
10. 5. 2011 14:47
S last minute zájezdy na dovolené ušetříte, pro rodinu ale nemusí být místo
Na pláži
Na pláži | Foto: Aktuálně.cz

Nabídka last minute zájezdů je sice poněkud omezená, levnější variantu letní dovolené ale budete shánět jen těžko. Všeobecně platí, že čím dříve se zájezd koná, tím méně budete platit a pokud nejste příliš vázáni konkrétními daty, jedná se pro vás o ideální variantu.

Například do oblíbeného Tuniska, kde nepokoje už před nějakou dobou ustaly, můžete na osm dní letět za cenu kolem 9 000 Kč. Navíc s plnou penzí a do čtyřhvězdičkového hotelu. Destinací, kam se podívat, je však mnohem více. Slevy postihují v podstatě všechna zahraniční letoviska Chorvatskem počínaje, Maledivami konče.

Bohužel, najít něco vhodného pro rodinu s dětmi či pro jakoukoliv větší skupinu není snadné. Obvykle last minute nabídky přicházejí s odřeknutím některého z plánovaných účastníků a šance, že jich odpadne více, je velmi malá. Často pak také musíte složit celou částku předem v hotovosti, což může řadu lidí odradit.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy