Last minute zájezdy nabízí levnou dovolenou v zahraničí

Adam Pešek
10. 5. 2011 14:47
S last minute zájezdy na dovolené ušetříte, pro rodinu ale nemusí být místo
Na pláži
Na pláži | Foto: Aktuálně.cz

Nabídka last minute zájezdů je sice poněkud omezená, levnější variantu letní dovolené ale budete shánět jen těžko. Všeobecně platí, že čím dříve se zájezd koná, tím méně budete platit a pokud nejste příliš vázáni konkrétními daty, jedná se pro vás o ideální variantu.

Například do oblíbeného Tuniska, kde nepokoje už před nějakou dobou ustaly, můžete na osm dní letět za cenu kolem 9 000 Kč. Navíc s plnou penzí a do čtyřhvězdičkového hotelu. Destinací, kam se podívat, je však mnohem více. Slevy postihují v podstatě všechna zahraniční letoviska Chorvatskem počínaje, Maledivami konče.

Bohužel, najít něco vhodného pro rodinu s dětmi či pro jakoukoliv větší skupinu není snadné. Obvykle last minute nabídky přicházejí s odřeknutím některého z plánovaných účastníků a šance, že jich odpadne více, je velmi malá. Často pak také musíte složit celou částku předem v hotovosti, což může řadu lidí odradit.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy