Kvůli záhadným útokům na americké diplomaty zvažují USA uzavření ambasády na Kubě

ČTK ČTK
17. 9. 2017 18:41
Spojené státy zvažují, že uzavřou svou ambasádu v kubánské metropoli Havaně. Důvodem jsou dosud nevysvětlené incidenty, při kterých utrpělo zdravotní problémy 21 amerických diplomatů. Televizní stanici CBS to řekl ministr zahraničí Rex Tillerson. Problém označil za závažný. Zdravotní potíže nahlásilo i několik kanadských diplomatů. Agentura AP napsala, že jde o záhadnou záležitost a že se od sebe jednotlivé případy liší. Podle některých náznaků by mohlo jít o akustické útoky vzhledem k poškození sluchu postižených. Podle FBI ale mají některé oběti i poškozený mozek. AP také sdělila, že je čím dál méně jisté, že by za útoky stála Kuba, jejíž dva diplomaty USA v reakci na případ vypověděly.
Ambasáda USA v Havaně.
Ambasáda USA v Havaně. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy