Kvůli silným mrazům zemřelo v USA nejméně 23 lidí

ČTK ČTK
21. 2. 2015 23:19
Nejtragičtější dopad měly teploty sahající k minus 30 stupňům v Tennessee, kde podle úřadů zemřelo na podchlazení nejméně sedm lidí.
Charlotte v Severní Karolíně.
Charlotte v Severní Karolíně. | Foto: Reuters

New York - Kvůli silným mrazům a sněžení zahynulo v USA v posledních dnech nejméně 23 lidí. Informovala o tom televizní stanice CNN, podle níž většina obětí zemřela v důsledku podchlazení a dopravních nehod ve státě Tennessee.

Nynější teploty na východě Spojených států jsou mnohde nejnižší za poslední desetiletí a mráz sužuje tuto oblast i dnes. V některých státech se očekávají také nové přívaly sněhu.

Někde i minus čtyřicet

Nejtragičtější dopad měly teploty sahající k minus 30 stupňům v Tennessee, kde podle úřadů zemřelo na podchlazení nejméně sedm lidí. Stejný počet obětí registrovala policie v důsledku nehod na silnicích, které mnohdy pokrývá vrstva ledu.

Podle meteorologů platí v současnosti varování před mrazy pro oblast východního pobřeží a Středozápadu, kterou obývá dohormady 125 milionů lidí. V některých státech mohou v průběhu dneška klesnout teploty až ke 40 stupňům pod nulou.

Mráz následuje po sněhových a ledových bouřích z minulého týdne, na něž by v průběhu víkendu mělo na některých místech - například ve státech Kentucky či Ohio - navázat další sněžení.

Na příští dny předpovědi hlásí také déšť se sněhem a mrznoucí déšť.

 

Právě se děje

Další zprávy