Kvůli sesuvu muselo více než 150 obyvatel Bosny opustit své domovy, dvěma obcím hrozí úplné zavalení

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 2. 2017 20:31
Více než 150 obyvatel dvou vesniček u města Kakanj v centrální části Bosny muselo urychleně opustit domovy kvůli rozsáhlému sesuvu půdy a hlušiny z blízkého hnědouhelného dolu. Obcím hrozí úplné zavalení, informují bosenská média. Přímo v cestě postupující mase stojí čtyři desítky domů vesnic Ribnica a Mramor. Kromě zavalení oblasti hrozí i zatopení, protože sesuv přehradil tok řeky Ribnice a následně se vytvořilo velké jezero, které by se mohlo vylít dál po proudu. Vedení povrchového uhelného dolu Kakanj podle agentury AP sdělilo, že evakuovaní obyvatelé postižených obcí se zřejmě do svých domovů už nebudou moci vrátit. Slíbilo nicméně, že lidé za své ztracené domovy budou odškodněni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 37 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy