reklama
 
 

Kvůli IS změnili popeláři uniformy, proti jsou fotbalisté

12. 3. 2015 10:28
Popeláři v ulicích jordánského Ammánu budou muset opět změnit barvu svých uniforem.

Ammán - Když se vedení jordánského hlavního města Ammánu před několika dny rozhodlo vyměnit zaměstnancům technických služeb města pracovní oblečení z oranžového na tyrkysové, zajisté netušilo, že jde o problematický nápad, napsala agentura AP.

Uniformy vyměnilo, protože v těch oranžových popeláři a metaři vypadali jako oběti radikálního Islámského státu. Nicméně proti tyrkysovým oděvům se ozval fotbalový klub Al-Fajsalí.

Hráči Al-Fajsalí si tyrkysové dresy oblékají na domácí zápasy. Klub v prohlášení uvedl, že pokud by uniformy stejné barvy nosili také pracovníci technických služeb města Ammánu, "lidé by si pak z Al-Fajsalí dělali legraci".

Rivalita mezi fotbalovými kluby

Podle mluvčího ammánského městského úřadu budou popeláři a jejich kolegové jiných profesí nosit uniformy zelené. To je přitom barva, kterou při utkáních na domácím hřišti nosí fotbalisté klubu Al-Vihdat, největšího rivala Al-Fajsalí.

"Posílám pozdravy našim hráčům i pracovníkům (technických služeb)," vzal změnu barev uniforem sportovně vysoce postavený funkcionář Al-Vihdatu Tárik Chúrí.

Mezi fanoušky Al-Fajsalí jsou především Jordánci, jejichž rodiny pocházejí z různých místních kmenů, zatímco příznivci Al-Vihdatu se rekrutují z řad palestinských uprchlíků a jejich potomků žijících v Jordánsku, píše AP.

"Proč to Al-Fajsalí dělá?" ptal se 28letý Muhammad, uklízeč palestinského původu. "Al-Vihdat je na nás hrdý a my jsme hrdí na něj," dodal.

Oběť Islámského státu

Když radnice původně vyměnila oranžové uniformy za tyrkysové, vyšla vstříc rodině pilota Maáze Kasásby, kterého oblečeného v oranžové kombinéze bojovníci z Islámského státu (IS) s největší pravděpodobností upálili zaživa. Video se záznamem Kasásbovy smrti vyvolalo v Jordánsku vlnu protestů a jordánské letectvo následně zaútočilo na pozice IS v Sýrii.

autor: ČTK | 12. 3. 2015 10:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama