V Paříži evakuovali letadlo British Airways, stroj obklopily desítky policistů. Šlo o planý poplach

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 9. 2017 12:03
Na pařížském letišti Charlese de Gaulla byli v neděli z bezpečnostních důvodů evakuováni cestující z letadla britské společnosti British Airways. Policie prohledala všechny cestující a zavazadla, nic podezřelého ale nenašla. Bezvýsledná byla podle agentury AP i prohlídka letadla. Jeden z cestujících agentuře sdělil, že letadlo, které mělo odstartovat na londýnské letiště Heathrow, obklopily desítky policistů a hasičů. Pilot prý cestujícím původně řekl, že letadlo má technické problémy. Asi po hodině jim však oznámil, že stroj se musí přemístit do jiné části letiště a že existuje "přímá bezpečnostní hrozba" týkající se tohoto letu. Policisté se psy pak začali prohledávat zavazadla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy