Trumpův zeť odmítl, že by měl tajnou dohodu s Rusy. Schůzky s nimi si ani přesně nevybavuje

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 7. 2017 20:02
Manžel Ivanky Trumpové, dcery amerického prezidenta, v pondělí absolvoval výslech u senátního výboru pro tajné služby. Vypovídal o svých kontaktech s Rusy. "Neuzavíral jsem žádné tajné dohody a nevím o nikom v kampani, kdo by tak činil," zopakoval Jared Kushner. Zároveň prý v Trumpově štábu neví o nikom, kdo by se snažil využít Rusy k ovlivnění loňských prezidentských voleb v USA.
Jared Kushner a Donald Trump
Jared Kushner a Donald Trump | Foto: Reuters

Washington - Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner odmítá informace médií, podle kterých navrhl ruskému velvyslanci v USA Sergeji Kisljakovi zřízení tajného komunikačního kanálu mezi Washingtonem a Kremlem.

"Všechny moje akce byly patřičné," řekl Kushner v pondělí novinářům. "Neuzavíral jsem žádné tajné dohody a nevím o nikom v kampani, kdo by tak činil," zopakoval manžel Ivanky Trumpové. Prohlásil také, že se nemůže dočkat, až se podělí o všechny informace, které má, s vyšetřovateli, a poznamenal, že se těší na výpověď ve výboru pro tajné služby ve Sněmovně reprezentantů, která ho čeká v úterý.

Manžel prezidentovy dcery Ivanky rovněž tvrdí, že v Trumpově štábu neví o žádných pokusech ovlivnit ve spolupráci s Moskvou prezidentské volby.

V dokumentu zveřejněném před slyšením rovněž uvádí, že si vybavuje "možná čtyři kontakty s ruskými zástupci" během loňské prezidentské kampaně a během následného období, když Trump po vyhraných listopadových volbách přebíral moc.

Takové schůzky označil za nevýznamné, proto si je přesně nevybavuje.

K loňské schůzce Trumpova syna Donalda mladšího s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která údajně kampani nabízela kompromitující informace o demokratické prezidentské kandidátce Hillary Clintonové, Kushner uvedl, že nečetl e-mail Trumpa mladšího, ve kterém mu o podrobnostech nadcházejícího setkání psal.

Když následně Kushner zjistil, že právnička chce hovořit o amerických adopcích ruských dětí, chtěl z jednání odejít. Řekl také, že dokonce poslal e-mail svému asistentovi, aby mu zavolal na mobilní telefon, čímž by získal výmluvu ze schůzky odejít.

 

Právě se děje

Další zprávy