Kuriózní souboj. O post starosty v peruánské obci se utkají Hitler a Lenin

ČTK ČTK
21. 9. 2018 18:55
Na úřad tamního starosty v peruánské obci Yúngar kandidují muži jménem Hitler Alba Sánchez a Lenin Vladimir Rodríguez.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Lima - V peruánské obci Yúngar zažívají místní obyvatelé kuriózní předvolební kampaň, tedy alespoň z evropského úhlu pohledu. Na úřad tamního starosty ve volbách, které se uskuteční 7. října, proti sobě totiž kandidují muži jménem Hitler a Lenin. Informoval o tom server peruánské rozhlasové a televizní stanice RPP.

"Jsem dobrý Hitler," tvrdí o sobě jeden z kandidátů na starostu Yúngaru, který se jmenuje Hitler Alba Sánchez. Souboj o hlasy voličů svede s mužem jménem Lenin Vladimir Rodríguez.

Sánchez přiznal, že jméno mu otec zřejmě vybral podle nacistického diktátora Adolfa Hitlera, ale ne proto, že by ho nějak obdivoval. "Můj otec mi dal tohle jméno, protože znělo exoticky. Činy Hitlera nejspíš vůbec neznal," řekl Sánchez peruánskému rozhlasu.

Muž s křestním jménem po nacistickém vůdci věří, že jeho jméno v rozhodování voličů nebude hrát roli. Ostatně starostou Yúngaru byl už v letech 2011 až 2014.

V zemích Latinské Ameriky dávají rodiče s oblibou svým dětem jména známých osobností. Například prezidentem Ekvádoru je od loňska Lenín Moreno. Slavný terorista, původem z Venezuely, zvaný Carlos či Šakal dostal od rodičů jméno Ilich Ramírez Sánchez.

Na problémy se jménem ve školských letech vzpomíná nerad mexický fotograf Sergio Lenin Ocampo Torres. Obdiv k ruskému revolucionáři hrál roli při výběru jména i v případě brazilského hudebníka Osvalda Lenina Maceda Pimentela, známého jako Lenine.

 

Právě se děje

před 36 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy