Kubánský prezident se postavil za sňatky homosexuálů, chce odstranit diskriminaci

ČTK ČTK
17. 9. 2018 19:36
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel podpořil uzákonění manželských svazků mezi osobami stejného pohlaví. V době, kdy budou Kubánci hlasovat o nové ústavě uvolňující dosud velmi konzervativní společenská pravidla, se jako první komunistický vůdce ostrova postavil proti diskriminaci homosexuálů. "Souhlasím, myslím, že zaměřit se na uznání manželství mezi lidmi bez omezení pomůže odstranit ze společnosti všechny typy diskriminace," prohlásil. Kubánský parlament schválil koncem července novou ústavu, z níž vypadla formulace, že manželství je vždy svazkem mezi mužem a ženou. Ta nahradí zastaralý zákon z roku 1976, musejíji však ještě v únorovém referendu schválit voliči.
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel.
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 54 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy