Kubánské disidentky po Castrově smrti zrušily svůj nedělní pochod. Poprvé po 13 letech

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 11. 2016 21:49
Známá kubánská disidentská skupina Dámy v bílém dnes poprvé po 13 letech zrušila svůj tradiční nedělní protestní pochod Havanou. Své rozhodnutí zdůvodnila snahou vyhnout se napětí v atmosféře, která na Kubě vládne po úmrtí Fidela Castra. Organizaci tvořily původně ženy, matky, sestry a dcery politických vězňů. Nyní je to sdružení žen, které se v Havaně pravidelně setkávají každou neděli a bíle oblečené upozorňují na porušování lidských práv na ostrově. Dámy v bílém se scházejí od zadržení opozičních aktivistů na jaře 2003. Jejich nedělní pochody jsou vzácným projevem kubánského disentu, který místní vláda toleruje.
Dámy v bílém se scházejí od zadržení opozičních aktivistů na jaře 2003.
Dámy v bílém se scházejí od zadržení opozičních aktivistů na jaře 2003. | Foto: Člověk v tísni
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy