Krokodýl v Indonésii usmrtil vesničana. Místní vyrazili k odplatě s lopatami, pozabíjeli 292 plazů

ČTK ČTK
16. 7. 2018 14:04
Krokodýl zabil v pátek večer osmačtyřicetiletého vesničana, který na farmě sekal trávu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jakarta - Téměř 300 krokodýlů pozabíjeli rozhořčení vesničané v přírodní rezervaci v indonéské provincii Západní Papua. Masakr byl odplatou za smrt místního muže, kterého předtím pravděpodobně připravil o život jeden z krokodýlů z rezervace, napsal zpravodajský server BBC News.

Místní představitelé a policisté uvedli, že nebyli schopni vraždění zvířat zastavit. Zabíjení chráněných druhů je zločin, který může být v Indonésii potrestán pokutou i vězením.

Osmačtyřicetiletý vesničan byl v provincii Západní Papua usmrcen v pátek večer, když na krokodýlí farmě sekal trávu. "Zaměstnanec slyšel, jak někdo volá o pomoc, rychle tam přispěchal a byl svědkem útoku krokodýla," řekl šéf pobočky indonéského úřadu pro ochranu přírodních zdrojů v provincii Západní Papua.

Po sobotním pohřbu vesničana se několik set místních obyvatel ozbrojených noži, lopatami, kladivy a holemi vydalo do rezervace. Podle indonéských médií dav nejprve zaútočil na kancelář krokodýlí rezervace a poté pozabíjel 292 plazů.

Zmíněná farma měla licenci na chov krokodýlů mořských a krokodýlů novoguinejských. Některá zvířata byla určena na porážku, většina ale byla chována v rámci programu na ochranu zvířat.

Video: Obří krajta v Indonésii spolkla ženu

Video: Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy