Krokodýl v Indonésii usmrtil vesničana. Místní vyrazili k odplatě s lopatami, pozabíjeli 292 plazů

ČTK ČTK
16. 7. 2018 14:04
Krokodýl zabil v pátek večer osmačtyřicetiletého vesničana, který na farmě sekal trávu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jakarta - Téměř 300 krokodýlů pozabíjeli rozhořčení vesničané v přírodní rezervaci v indonéské provincii Západní Papua. Masakr byl odplatou za smrt místního muže, kterého předtím pravděpodobně připravil o život jeden z krokodýlů z rezervace, napsal zpravodajský server BBC News.

Místní představitelé a policisté uvedli, že nebyli schopni vraždění zvířat zastavit. Zabíjení chráněných druhů je zločin, který může být v Indonésii potrestán pokutou i vězením.

Osmačtyřicetiletý vesničan byl v provincii Západní Papua usmrcen v pátek večer, když na krokodýlí farmě sekal trávu. "Zaměstnanec slyšel, jak někdo volá o pomoc, rychle tam přispěchal a byl svědkem útoku krokodýla," řekl šéf pobočky indonéského úřadu pro ochranu přírodních zdrojů v provincii Západní Papua.

Po sobotním pohřbu vesničana se několik set místních obyvatel ozbrojených noži, lopatami, kladivy a holemi vydalo do rezervace. Podle indonéských médií dav nejprve zaútočil na kancelář krokodýlí rezervace a poté pozabíjel 292 plazů.

Zmíněná farma měla licenci na chov krokodýlů mořských a krokodýlů novoguinejských. Některá zvířata byla určena na porážku, většina ale byla chována v rámci programu na ochranu zvířat.

Video: Obří krajta v Indonésii spolkla ženu

Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 24 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy