Kritika Kremlu Voroněnkova zastřelil ruský agent, tvrdí poradce ministra

ČTK ČTK
24. 3. 2017 15:26
Ruského poslance a kritika Kremlu Denise Voroněnkova zastřelil na Ukrajině ruský agent. Tvrdí to poradce ukrajinského ministra vnitra, kterého cituje agentura AP. Voroněnkov byl ve čtvrtek zastřelen v Kyjevě. Vrah se jmenoval Pavel Paršov, bylo mu 28 let a byl ukrajinským občanem. V minulosti sloužil v ukrajinské národní gardě, která spadá pod ministerstvo vnitra. Právě její identifikační průkaz měl u sebe v době zločinu. Údajně absolvoval výcvik u ruských bezpečnostních sil. Moskva ale už ve čtvrtek jakýkoli podíl na smrti Voroněnkova odmítla. Voroněnkov například kritizoval ruskou anexi Krymu a přirovnal poměry v Rusku k nacistickému Německu.
Bývalý ruský poslanec Denis Voroněnkov.
Bývalý ruský poslanec Denis Voroněnkov. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy