Kreml dojednává s donbaskými separatisty výměnu zajatců s Kyjevem

ČTK ČTK
15. 11. 2017 21:30
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu telefonicky hovořil s představiteli separatistických východoukrajinských regionů, kteří v Doněcké a Luhanské oblasti řídí "lidové republiky". V rozhovoru s Alexandrem Zacharčenkem a Igorem Plotnickým debatoval o možné "rozsáhlé" výměně zajatců mezi separatisty a Kyjevem. Prezident se odvolal na iniciativu ukrajinského politika Viktora Medvedčuka, stoupence Kremlu a údajného Putinova osobního přítele. Ten při schůzce s kremelským šéfem v Istře nedaleko Moskvy prohlásil, že Ukrajina by mohla propustit 306 válečných zajatců a proruští povstalci 74 vězněných Ukrajinců. Výměna by se podle Medvedčuka mohla uskutečnit do konce letošního roku.
Igor Plotnickij (vlevo) a Alexandr Zacharčenko, vůdci samozvaných povstaleckých republik v Donbasu.
Igor Plotnickij (vlevo) a Alexandr Zacharčenko, vůdci samozvaných povstaleckých republik v Donbasu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 54 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 2 hodinami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy