Krejčíř si pohmoždil hlavu při nehodě v policejním autě

ČTK ČTK
1. 9. 2014 20:25
Mělo jít o běžnou dopravní nehodu, policie vylučuje, že by za srážkou měla být snaha Krejčíře vysvobodit.
Radovan Krejčíř před jihoafrickým soudem.
Radovan Krejčíř před jihoafrickým soudem. | Foto: Reuters

Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř, který je v jihoafrické vazbě, utrpěl v pondělí lehké zranění při policejním převozu k soudu. Policejní vůz, který jej převážel v Johannesburgu, se ráno zapletl do dopravní nehody. Informoval o tom zpravodajský server SABC news.

Krejčíř, který je v JAR obžalován z několika trestných činů včetně pokusu o vraždu, si podle serveru Eyewitness News odvolávajícího se na Krejčířovy právníky pohmoždil nos a horní část hlavy.

Podle twitterového profilu jihoafrické policie byl Krejčíř po srážce přeložen do jiného vozu v policejní koloně a převezen před soud.

Šlo o nehodu, ne o pokus Krejčíře vysvobodit

Údajně šlo o běžnou dopravní nehodu, policie popřela jakékoli spekulace o plánovaném činu ve snaze Krejčíře osvobodit.

Už dříve se totiž objevily informace, že Krejčíř nabídl komukoli, kdo ho z vězení dostane, pět milionů randů (asi 9,4 milionu Kč).

"Protože neexistují v těchto policejních vozech žádné bezpečnostní pásy, narazil si (Krejčíř) hlavu. Má zranění nosu. Utrpěl několik poranění hlavy, ale naštěstí to není příliš vážné. Prohlédnul ho lékař a je v pořádku," řekl Krejčířův advokát Piet du Plessis.

V nynějším procesu je Krejčíř obžalován z únosu, mučení a pokusu o vraždu Bhekiho Lukheleho za účelem dostat z něj informaci o jeho bratrovi. Tento muž, přezdívaný Doktor, byl podle prokuratury drogový kurýr, který pro Krejčíře převážel 25 kilogramů pervitinu v hodnotě 24 milionů randů (asi 44 milionů Kč), a s drogami zmizel. Krejčíř však jakoukoli vinu odmítá.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007, zatčen byl loni v listopadu a od té doby je ve vazbě. V České republice byl odsouzen k 10,5 roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik. Jeho případnému vydání do Česka brání v Jižní Africe nedořešené azylové řízení.

 

Právě se děje

Další zprávy