Královna Alžběta mezi kečupy a fazolemi

Královna Alžběta mezi kečupy a fazolemi
Podívejte se, tamhle jsou fazole, tamhle také...
A copak to máme tady?
Jeden z nejznámějších produktů firmy Heinz v plné kráse.
A zde ten druhý slavný
Foto: Reuters
21. 5. 2009 15:34

Wigan - Kečupy, konzervované fazole a britská královna Alžběta II. Tak oslavila své padesáté výročí největší továrna na zpracování jídla v Evropě - wiganská The Kitt Green Plant patřící společnosti Heinz. Každý rok se zde vyrobí více než jedna miliarda potravinových konzerv. Severoanglickou továrnu navštívila i královnina matka Alžběta, manželka krále Jiřího VI. (vládl v letech 1936 až 1952), která sem přijela krátce po jejím otevření v červnu 1959. Nejdéle zde pracující zaměstnanec, dvaašedesátiletý Malcolm Hull, dnes Alžbětě II. z oné návštěvy předal darem upomínkovou fotografii.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, přístup ruským a čínským firmám znemožní Senát

Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) přestanou ve sněmovně blokovat návrh zákona o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, takzvaný zákon lex Dukovany. Podle dohody s vládou k němu Senát připojí pozměňovací návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to v úterý ve sněmovně řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.

Třetí čtení návrhu bylo ve sněmovně zahájeno na začátku února, několikrát bylo ale přerušeno. Důvodem byla mimo jiné právě snaha části opozice zakotvit v zákoně bezpečnostní pojistky k výstavbě nového bloku proti ruským a čínským firmám. Gazdík v úterý uvedl, že opoziční strany se shodly s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) na tom, že záruky do předpisu doplní Senát.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy