reklama
 
 

Kovbojové z Texasu zvolili starostkou Houstonu lesbičku

13. 12. 2009 12:15
Demokratka Annise Parkerová porazila svého soupeře z řad republikánů

Houston - Houston ve státě Texas se o víkendu stal největším americkým městem, kde se ve volbách do úřadu starosty dokázal prosadit člověk s přiznanou homosexuální orientací.

V Houstonu v dalších letech povládne Annise Parkerová. Kandidátka demokratů, která doposud působila jako městská kontrolorka, a na jejíž kampaň vybíraly peníze gay a lasbické spolky po celých státech.

Ve volbách získala Parkerová 53,6% hlasů a porazila svého soupeře, státního zástupce Genea Lockeho, kterého do klání vyslali republikání.

"Voliči Houstonu otevřeli dveře historii," komentovala své zvolení Annise Parkerová. "Tyto volby změnily svět gayů, lesbiček, bisexuálů a vůbec celé transgenderové komunity. Věřím, že jde o změnu k lepšímu a pokusím se, aby i moje administrativa pracovala pro dobro všech obyvatel našeho města," řekla.

Za sebou má opravdu drsný předvolební boj.

Proti zvolení lesbické starostky vystoupily nejrůznější homofobní spolky a také konzervativní církevní skupiny. Město Houston, kde žije 2,2 miliony oprávněných voličů, tak podle CNN doslova zahltily nejrůznější letáky popisující "homosexuální chování" kandidátky Parkerové.

Republikán Locke tyto toky odsoudil. Stojí však za pozornost, že dva z jeho klíčových sponzorů poslali peníze hnutí, které se snažilo prokázat, že Annise Parkerovou tlačí do popředí jakási celosvětová "gay a lesbická klika".

autor: BBC, sim | 13. 12. 2009 12:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama