Foto: Měsíc se zbarvil do oranžova. New York zahalil kouř ze vzdálených požárů

Foto: Měsíc se zbarvil do oranžova. New York zahalil kouř ze vzdálených požárů
Americké město New York zahalil kouř způsobený lesními požáry ze západu USA a z Kanady. Putoval napříč Severní Amerikou díky tzv. tryskovému proudění, což má na hustě zalidněném severovýchodě USA za následek i zhoršení kvality vzduchu.
"Všimli jste si, jak zamlženě v poslední době vypadá obloha? Způsobuje to kouř z amerických požárů, který je přepravován na druhý konec země tryskovým prouděním," vysvětluje situaci jeden z twitterových účtů americké Národní meteorologické služby (NWS).
Podle NWS registrovali znečištění vzduchu kromě New Yorku i v oblasti Velkých jezer nebo v okolí Bostonu, přičemž ve středu by mohl tento fenomén ustupovat s očekávaným příchodem studené fronty.
Úřad pro ochranu životního prostředí vydal v úterý pro stát New York výstrahu před špatnou kvalitou ovzduší. Takováto upozornění se vydávají ve chvílích, kdy tzv. index kvality vzduchu přesáhne hodnotu 100.
Foto: Reuters
per Reuters ČTK per, Reuters, ČTK
21. 7. 2021 18:40
Město New York, stejně jako další oblasti na východě Spojených států v úterý zahalil šedivý opar, který způsobily rozsáhlé požáry na západě USA a v Kanadě, píše agentura AFP. Měsíc se tak zbarvil do oranžova a mrakodrapy vypadají, jako by je obklopoval hustý kouř.
 

Právě se děje

Další zprávy