Kouř v Taurském tunelu zavinil 18 kilometrů dlouhou kolonu. Lidé tudy jezdí na Jadran

ČTK ČTK
22. 6. 2019 11:55
K nehodě došlo v noci na sobotu na frekventované rakouské dálnici A10 mezi Salcburkem a Villachem v tunelu pod Alpami. Kolona se rozjížděla až do sobotního dopoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Tunel zablokoval porouchaný návěs tureckého kamionu, informovala s odkazem na sdělení policie agentura APA. Dálnici využívá při svých cestách na jih Alp a k Jaderskému moři i mnoho českých turistů.

Z přívěsu se začalo silně kouřit kvůli rozbitému turbodmychadlu. Vzniklý dým narušil viditelnost, a část tunelu proto musela být podle policie na zhruba dvě hodiny zcela uzavřena.

Po dvouhodinové kompletní uzávěrce byl automobilový provoz až do odstranění tahače s návěsem sveden do jednoho pruhu. Kolona, která se táhla až k městečku Altenmarkt, se podle policie do sobotního dopoledne rozvolnila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy