Kostra po šesti letech. V Mexiku našli pozůstatky druhého ze 43 zmizelých studentů

ČTK ČTK
7. 7. 2020 23:31
V Mexiku se po letech našel kosterní pozůstatek druhého ze skupiny 43 studentů, kteří byli uneseni a pravděpodobně zavražděni v roce 2014. Část kosti jiného ze studentů se našla už na konci roku 2014.
Případ v roce 2014 vyvolal v Mexiku rozsáhlé nepokoje.
Případ v roce 2014 vyvolal v Mexiku rozsáhlé nepokoje. | Foto: Reuters

V rokli přibližně 20 kilometrů od místa únosu bylo už na konci listopadu na základě tipu objeveno 15 nepřímých důkazů, sdělil dnes šéf speciální jednotky mexické generální prokuratury Omar Gómez Trejo. Šest lidských pozůstatků později prozkoumali experti z innsbrucké univerzity v Rakousku. Identifikovat se podařilo kost z nohy studenta Christiana Alfonsa Rodrígueze Telumbreho.

Jde o jednoho ze 43 studentů pedagogické školy v Ayotzinapě. Zmizeli v noci na 27. září 2014 ve městě Iguala ve státě Guerrero. Mladí lidé byli zřejmě zkorumpovanou policií předáni zločineckému gangu Guerreros Unidos, jehož členové pak studenty zavraždili a jejich těla spálili.

Podle oficiálních výsledků vyšetřování byli mladí muži zabiti a spáleni na skládce odpadu. Nezávislá vyšetřování to zpochybňují a další podrobnosti a okolnosti činu, za který dosud nebyl nikdo odsouzen, jsou nejasné.

Minulý týden v případu po delší době opět nastal pohyb, když úřady oznámily, že zadržely údajného vůdce Guerreros Unidos. Generální prokurátor Alejandro Gertz Manero zároveň oznámil, že byly nalezeny pozůstatky, které možná patří některým z 43 studentů.

V Mexiku objevili hromadný hrob s těly. Poblíž něj našli policisté i průkazy totožnosti | Video: Twitter FGE Veracruz
 

Právě se děje

před 50 minutami

U hranic s Ázerbájdžánem jsou rozmístění ruští pohraničníci, oznámil Jerevan

V arménské oblasti Tavuš, která hraničí s Ázerbájdžánem, byla rozmístěna ruská pohraniční stráž. Podle ruských tiskových agentur to ve čtvrtek oznámilo arménské ministerstvo obrany. Premiér Nikol Pašinjan už dříve navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají boje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy