Korupční kauza firmy Odebrecht má dalšího podezřelého: Bývalého peruánského prezidenta Toleda

ČTK ČTK
4. 2. 2017 17:57
Bývalý peruánský prezident Alejandro Toledo je podezřelý, že v letech 2005–2008 přijal 20 milionů dolarů (asi půl miliardy korun) na úplatcích od stavební firmy Odebrecht. V sobotu o tom Informoval peruánský tisk s odvoláním na místní prokuraturu. Největší stavební společnost v Latinské Americe firma Odebrecht se loni přiznala k rozsáhlé korupci řady politiků v regionu kvůli získávání zakázek. Podle peruánského tisku prokuratura vydala i příkaz k předběžnému zadržení exprezidenta Toleda kvůli podezření z korupce a praní špinavých peněz. Peruánská policie také provedla razii v exprezidentově domě; ten ale pobývá tento týden s manželkou v Paříži. Toledo stál v čele Peru v letech 2001–2006.
Bývalý peruánský prezident Alejandro Toledo.
Bývalý peruánský prezident Alejandro Toledo. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy