Vlajka nemá vlát, na fotkách chybí hvězdy. Vyvracíme konspirační teorie o Apollu 11

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 21. 7. 2019 12:09
Jedná se o jeden z nejzásadnějších momentů lidské historie. V sobotu uplynulo přesně půl století ode dne, kdy Neil Armstrong a Buzz Aldrin přistáli ve svém lunárním modulu na Měsíci a vydali se na dvouapůlhodinovou procházku po jeho povrchu. Splnili tím přání již zesnulého prezidenta Johna F. Kennedyho a definitivně tak ve vesmírném závodě porazili Rusko. Události se prakticky ihned chopili příznivci konspiračních teorií, kteří dodnes tvrdí, že Američané lžou a přistání na Měsíci se nikdy neodehrálo. Vyvracíme nejznámější názory konspirátorů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Stopy na Měsíci

Teorie:

Snímky stopy na Měsíci jsou podvrh. Jak je možné, aby byly tak ostré? A pokud podvrhem nejsou, jak je možné, že otisky bot, které po sobě na Měsíci údajně zanechali astronauti, zůstávají stále na místě? Netknuté, jako by je někdo jen před krátkým okamžikem vytvořil, což dokládají snímky, které NASA pořídila v roce 2009 a na nichž jsou stopy stále dobře viditelné.

Vysvětlení:

Na Zemi stopy mizí rychle, protože je smaže déšť, vítr a další jevy. Jenže to je možné pouze díky tomu, že naše planeta má atmosféru, na rozdíl od Měsíce. Ostrý jemný prach ve vakuu na povrchu Měsíce tak konzervuje otisky v přesné původní podobě.

 

Právě se děje

Další zprávy