Konečná bilance: Při výbuchu v čínském přístavu Tchien-ťin zahynulo 173 osob

ČTK ČTK
12. 9. 2015 7:45
Srpnový výbuch v čínském přístavu Tchien-ťin má celkem 173 obětí. Dalších osm lidí je po jednom z nejtragičtějších průmyslových neštěstí v posledních letech pohřešovaných, mezi nimi i pět hasičů. Chemický sklad, kde k výbuchu došlo, se podle vyšetřovatelů nacházel na nevhodném místě a obsahoval nebezpečné látky.
Foto: Reuters

Peking - Čína ukončila pátrání po zbývajících pohřešovaných po ničivém srpnovém výbuchu chemického skladiště v přístavu Tchien-ťin. Konečná bilance tak činí 173 mrtvých. Dnes o tom informovala agentura AP.

Správa přístavního města na webu uvedla, že naděje na nalezení osmi zbývajících pohřešovaných lidí již není. Soud nyní připravuje potřebné dokumenty, aby tito lidé mohli být oficiálně prohlášeni za mrtvé. Ve skupině pohřešovaných je i pět hasičů. Při záchranných pracích zahynulo více než sto záchranářů.

Vyšetřování tragédie v Tchien-ťinu podle čínské policie ukázalo, že majitelé přístavního skladiště využívali protekce k získání nezbytných povolení. Sklad byl také umístěn na nevhodném místě a obsahoval nebezpečné látky uchovávané v nepovolených objemech.

Výbuchy v Tchien-ťinu patří mezi nejtragičtější průmyslová neštěstí v posledních letech v Číně. V červnu 2013 si požár v drůbežárně v provincii Ťi-lin vyžádal 121 obětí. V srpnu 2014 zabil výbuch prachu v kovozpracující továrně ve východočínské provincii Ťiang-su 97 osob.

 

Právě se děje

Další zprávy