Komička začala během karantény parodovat Trumpa. Jednoduchý nápad jí vynesl slávu

Martin Novák Martin Novák
27. 6. 2020 15:16
Někteří politici mají takový projev a takovou dikci, že není potřeba je karikovat nebo si z nich utahovat. Stačí se jen podívat na jejich projev. Americký prezident Donald Trump mezi takové politiky patří, ukazuje komička Sarah Cooperová.
Sarah Cooperová paroduje Donalda Trumpa. | Video: Reuters, Instagram/Sarah Cooper, Bloomberg Politics

Jeho jakoby kárající tón, kterým pronáší proslovy, nebo zvyk, kdy při zvedání ruky spojí palec a ukazovák ve snaze položit důraz na některé slovo, vytvořily nezaměnitelnou image, která patří k současnému americkému prezidentovi.

Všimla si toho i dvaačtyřicetiletá Američanka jamajského původu Sarah Cooperová. Autorka blogů a stand-up komička začala v dubnu, během pandemie koronaviru, vkládat na sociální sítě TikTok a Twitter skeče, ve kterých hýbe ústy a gestikuluje na hlas Donalda Trumpa. Ona sama nemluví, pouze pustí prezidenta ze záznamu a na tomto zvukovém pozadí hraje před kamerou.

Nazývá se to lip-synch, což v doslovném překladu do češtiny znamená synchronizace rtů. Tato metoda se používá i při dabingu filmů z jednoho jazyka do druhého.

Jednoduchý nápad přinesl obrovský úspěch. Videa Cooperové mají desítky milionů zhlédnutí a každý, kdo je na sociálních sítích a alespoň trochu se zajímá o politické dění v Americe a ve světě, nemohl Cooperovou minout.

Obvykle si vybere nějaké bizarní a komicky vyznívající tvrzení amerického prezidenta. Například jeho rady, jak se bránit proti koronaviru, nebo slova o tom, jak Evropská unie údajně obírá Spojené státy o peníze. Videům dává názvy jako How to medical (v překladu "Jak na zdravotnictví"), How to lobster ("Jak na humra"), How to water ("Jak na vodu") nebo How to more cases than anybody in the world ("Jak na víc případů než zbytek světa").

"Někdo na mě právě ukázal na ulici a řekl 'Hele, to je Donald Trump'," napsala v jednom z příspěvků na Twitteru.

Cooperová původně vystudovala ekonomii a obor digitálního designu, jako stand-up komička začínala v americké Atlantě. Kromě toho pracovala pro technologický gigant Google v oboru, který vystudovala. Napsala i knihy "Sto fint, jak vypadat chytře na schůzkách" a "Jak být úspěšná a nezranit při tom muže".

Parodování Trumpa jí přineslo slávu. Nyní se blíží prezidentské volby, ve kterých Donalda Trumpa může podle posledních průzkumů porazit demokratický kandidát Joe Biden. Zkusí to pak Sarah Cooperová s ním?

Video: Donald Trump uvažoval o vstřikování dezinfekce do těla

Donald Trump uvažoval 23. dubna o vstřikování dezinfekce do těla, aby mohla zničit koronavirus. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Série explozí v Íránu pokračuje. V Teheránu vybuchly lahve s plynem

Rezidenční budovou v íránské metropoli Teheránu v sobotu otřásl výbuch plynu. Jeden člověk utrpěl zranění. Podle tamních hasičů explodovalo několik tlakových nádob s plynem, jež byly uloženy ve sklepě budovy.

V Íránu v posledních týdnech došlo k řadě výbuchů. V úterý zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulý čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulý týden rovněž zemřelo 19 lidí po výbuchu v nemocnici na severu Teheránu, který podle místních činitelů rovněž způsobil únik plynu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Pekhartův gól pomohl Legii Varšava k polskému titulu

Fotbalista Tomáš Pekhart získal s Legií Varšava polský titul. Český útočník vstřelil úvodní branku utkání 5. kola ligové nadstavby, ve kterém Legia doma porazila Cracovii Krakov 2:0 a má jistotu prvního místa. Pekhart se trefil poprvé od 7. června a celkově popáté v ročníku po zimním příchodu ze španělského druholigového Las Palmas.

V zápase, který byl po poločase na několik minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků, měl Pekhart další šanci na skórování těsně před koncem. Jeho střelu však soupeř před brankovou čárou zblokoval.

Varšavský tým má jistotu titulu, který získalo mužstvo z hlavního města po roční odmlce, dvě kola před koncem nadstavby. Ligu vyhrála Legia počtrnácté, čímž se vyrovnala nejúspěšnějším polským celkům Ruchu Chorzów a Górniku Zabrze.

Další zprávy