Komando Islámského státu přepadlo uprchlický tábor na severu Sýrie, zemřelo 32 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 5. 2017 14:38
Při útoku teroristické organizace Islámský stát v úterý na severu Sýrie zemřelo 32 lidí. S odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) o tom informovala agentura AFP. Mezi oběťmi jsou lidé z uprchlického tábora. SOHR a také kurdští aktivisté útok popisují jako překvapivou akci členů IS. Komando ráno proniklo do vesnice Rahm Slajbí, ve které je provizorní tábor pro lidi prchající před boji nejen ze Sýrie, ale i z Iráku. Mezi členy komanda byli i sebevražední atentátníci. Celé skupině se postavily povstalecké oddíly, které bojují proti IS a jejichž součástí jsou kurdské milice. Podle kurdského zdroje jsou mezi mrtvými hlavě ženy a děti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy