Kolaps počítačů. Lístky na OH se prodávaly, ač nebyly

Tereza Holanová Tereza Holanová
27. 6. 2011 16:05
Tisíce sportovních fanoušků zažilo zklamání. Koupili si lístek na vyprodané zápasy
Zájem o lístky na jednotlivé soutěže mají statisíce lidí.
Zájem o lístky na jednotlivé soutěže mají statisíce lidí. | Foto: Reuters

Londýn - Tisíce lidí, kteří si přes internet koupili vstupenku na letní olympijské hry v Londýně, dostaly v neděli e-mail, že jejich rezervace neplatí.

To vše proto, že internetové stránky London 2012 nezvládly nápor zájemců.

Kromě toho, že byl web zpomalený a majitelům Visa karty hlásil chybu při placení, nebyl také schopen se dostatečně rychle aktualizovat. Lidé si tudíž mohli dále kupovat lístky, které však ve skutečnosti už dávno nebyly k mání.

Zda a jakým způsobem dostanou ti, na které lístky nezbyly, zpátky zaplacené peníze, organizační výbor zatím neuvedl.

Čtěte také:

Druhé kolo prodeje vstupenek odstartovalo v pátek 24. června. Podle listu The Independent bylo k dispozici 2,3 milionu vstupenek, ani to však nestačilo.

Jen pár sekund po spuštění rezervací se o nákup lístku na olympiádu, která se bude konat v létě 2012, pokusilo na 150 tisíc zájemců.

Rychlost nestačila

Za vstupenku na vyprodaný zápas zaplatilo přes 15 tisíc olympijských nadšenců. Mnozí z nich zažili stejný neúspěch již v prvním květnovém kole.

"Do svého účtu jsem se přihlásil tři sekundy po šesté, během dvou minut jsem měl zaplacené oba lístky. A až teď mi přišel e-mail, že byla má transakce neúspěšná," stěžuje si Michael Barrett na stránkách olympijského zpravodajství More Than the Gamest.

Stejný příběh zažila také Anna Hargreavesová. "Vyplnila jsem formulář pouze pár sekund po šesté. Vše šlo rychle, protože si systém mé údaje od minula už pamatoval," říká pro More Than the Games.

Systém jí však několik minut ukazoval, že se její platba zpracovává, poté ji pobídl, ať zkusí nákup později, a následně spadl. Potvrzení o úspěšné transakci se Anna dočkala až po hodině a půl. V té době se jí na stránkách stále zobrazovala volná místa.

Zadaří se napotřetí?

Náplastí pro neúspěšné zájemce má být další milion lístků, které organizátoři pustí do prodeje v příštím roce.

Kromě toho se sportovní nadšenci mohou držet naděje, že se některá z prodaných vstupenek uvolní a bude na stránkách London 2012 znovu k dispozici.

Původní majitelé totiž mají možnost lístky na oficiálním webu olympiády přeprodat. To bude také jediný povolený způsob, jak dále se vstupenkami na stadion obchodovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polské vládní strany se dohodly a zažehnaly předčasné volby

Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly krizi, kvůli níž se hovořilo i o předčasných volbách. Smlouva podle předsedy hlavní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského zaručí fungování vlády na další tři roky až do příštích řádných voleb. Bližší informace o podobě smlouvy nejsou známy. Dohodu kromě Kaczyńského podepsal konzervativní ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, šéf strany Solidární Polsko, a Jaroslaw Gowin, který stojí v čele umírněně konzervativního uskupení Dohoda. 

před 1 hodinou

Na poštu v pražské Krči přišel muž s granátem, pracovnice mu ve strachu dala několik tisíc korun

S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice na přepážce vydala několik tisíc korun, odešel. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc s hledáním lupiče i veřejnost. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pachatel přišel na poštu v ulici Na Strži v pátek před 10:00. Vzal si pořadové číslo a počkal, až na něj přijde řada. Ženě na přepážce pak předložil text s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz. "Zároveň poštovní pracovnici ukázal granát, který držel v ruce, a naznačoval jeho odjištění. Žena mu ve strachu o život vydala několik tisíc korun a muž z místa odešel," popsal situaci Daněk.

Policisté na webu zveřejnili záznamy z kamer na poště, které lupiče zachytily. Muž měl na hlavě čepici a na obličeji roušku, ale policisté přesto doufají, že by někdo mohl lupiče identifikovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Salač letos zajel nejlepší kvalifikaci, v Barceloně byl sedmý

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Katalánska silničních motocyklů ze sedmého místa, v Barceloně zajel nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně. Rychlé závěrečné kolo vyneslo českému jezdci posun do třetí startovní řady závodu třídy Moto3, dosud bylo jeho letošním maximem desáté místo v kvalifikaci Grand Prix San Marina.

Nejrychlejším jezdcem Moto3 byl Ital Tony Arbolino, do první řady se vedle něho postaví Španěl Raúl Fernández a Gabriel Rodrigo z Argentiny. Salač, jenž je v průběžném pořadí šampionátu až dvacátý, ztratil na vítěze kvalifikace 942 tisícin sekundy.

Další zprávy