Kolaps počítačů. Lístky na OH se prodávaly, ač nebyly

Tereza Holanová Tereza Holanová
27. 6. 2011 16:05
Tisíce sportovních fanoušků zažilo zklamání. Koupili si lístek na vyprodané zápasy
Zájem o lístky na jednotlivé soutěže mají statisíce lidí.
Zájem o lístky na jednotlivé soutěže mají statisíce lidí. | Foto: Reuters

Londýn - Tisíce lidí, kteří si přes internet koupili vstupenku na letní olympijské hry v Londýně, dostaly v neděli e-mail, že jejich rezervace neplatí.

To vše proto, že internetové stránky London 2012 nezvládly nápor zájemců.

Kromě toho, že byl web zpomalený a majitelům Visa karty hlásil chybu při placení, nebyl také schopen se dostatečně rychle aktualizovat. Lidé si tudíž mohli dále kupovat lístky, které však ve skutečnosti už dávno nebyly k mání.

Zda a jakým způsobem dostanou ti, na které lístky nezbyly, zpátky zaplacené peníze, organizační výbor zatím neuvedl.

Čtěte také:

Druhé kolo prodeje vstupenek odstartovalo v pátek 24. června. Podle listu The Independent bylo k dispozici 2,3 milionu vstupenek, ani to však nestačilo.

Jen pár sekund po spuštění rezervací se o nákup lístku na olympiádu, která se bude konat v létě 2012, pokusilo na 150 tisíc zájemců.

Rychlost nestačila

Za vstupenku na vyprodaný zápas zaplatilo přes 15 tisíc olympijských nadšenců. Mnozí z nich zažili stejný neúspěch již v prvním květnovém kole.

"Do svého účtu jsem se přihlásil tři sekundy po šesté, během dvou minut jsem měl zaplacené oba lístky. A až teď mi přišel e-mail, že byla má transakce neúspěšná," stěžuje si Michael Barrett na stránkách olympijského zpravodajství More Than the Gamest.

Stejný příběh zažila také Anna Hargreavesová. "Vyplnila jsem formulář pouze pár sekund po šesté. Vše šlo rychle, protože si systém mé údaje od minula už pamatoval," říká pro More Than the Games.

Systém jí však několik minut ukazoval, že se její platba zpracovává, poté ji pobídl, ať zkusí nákup později, a následně spadl. Potvrzení o úspěšné transakci se Anna dočkala až po hodině a půl. V té době se jí na stránkách stále zobrazovala volná místa.

Zadaří se napotřetí?

Náplastí pro neúspěšné zájemce má být další milion lístků, které organizátoři pustí do prodeje v příštím roce.

Kromě toho se sportovní nadšenci mohou držet naděje, že se některá z prodaných vstupenek uvolní a bude na stránkách London 2012 znovu k dispozici.

Původní majitelé totiž mají možnost lístky na oficiálním webu olympiády přeprodat. To bude také jediný povolený způsob, jak dále se vstupenkami na stadion obchodovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy