Batole zázračně přežilo čtrnáct hodin v autě v ledové řece

Petr Jemelka Petr Jemelka
9. 3. 2015 11:08
Dívenka zůstala zaklíněná v dětské sedačce vzhůru nohama, protože auto po pádu z mostu skončilo na střeše.
Kojenec přežil 14 hodin v autě, jež spadlo do řeky. | Video:

Salt Lake City - Teprve osmnáctiměsíční holčička přežila děsivě vyhlížející dopravní nehodu v Utahu.

Poté co její pětadvacetiletá matka nezvládla řízení a zřítila se se svým vozem typu SUV z mostu do řeky Spanish Fork, čekala prochladlá dívenka na záchranu celých čtrnáct hodin.

Zůstala zaklíněna v dětské sedačce vzhůru nohama, protože auto po pádu z mostu skončilo na střeše.

Dětská autosedačka holčičce zachránila život. Udržela ji totiž na místě tak, aby se jí ledová voda, protékající vozem, nedotkla.

K nehodě došlo v pátek okolo 22:30 místního času (5:30 SEČ). Pomoc přišla až po půlnoci ze soboty na neděli (19:30 SEČ).

Vrak i s dívenkou šťastnou náhodou objevil rybář. Podle místního šerifa Matta Johnsona byla dívka v kritickém stavu převezena do nemocnice, kde se lékařům podařilo její stav stabilizovat.

Matka dítěte byla nalezena mrtvá na místě pro řidiče. Proč se svým vozem prorazila bretonovou zábranu a spadla do řeky, není jasné.

Tři policisté a čtyři hasiči, kteří batole z vraku vozu vytahovali, sami silně prochladli a skončili v péči lékařů.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy