Batole zázračně přežilo čtrnáct hodin v autě v ledové řece

Petr Jemelka Petr Jemelka
9. 3. 2015 11:08
Dívenka zůstala zaklíněná v dětské sedačce vzhůru nohama, protože auto po pádu z mostu skončilo na střeše.
Kojenec přežil 14 hodin v autě, jež spadlo do řeky. | Video:

Salt Lake City - Teprve osmnáctiměsíční holčička přežila děsivě vyhlížející dopravní nehodu v Utahu.

Poté co její pětadvacetiletá matka nezvládla řízení a zřítila se se svým vozem typu SUV z mostu do řeky Spanish Fork, čekala prochladlá dívenka na záchranu celých čtrnáct hodin.

Zůstala zaklíněna v dětské sedačce vzhůru nohama, protože auto po pádu z mostu skončilo na střeše.

Dětská autosedačka holčičce zachránila život. Udržela ji totiž na místě tak, aby se jí ledová voda, protékající vozem, nedotkla.

K nehodě došlo v pátek okolo 22:30 místního času (5:30 SEČ). Pomoc přišla až po půlnoci ze soboty na neděli (19:30 SEČ).

Vrak i s dívenkou šťastnou náhodou objevil rybář. Podle místního šerifa Matta Johnsona byla dívka v kritickém stavu převezena do nemocnice, kde se lékařům podařilo její stav stabilizovat.

Matka dítěte byla nalezena mrtvá na místě pro řidiče. Proč se svým vozem prorazila bretonovou zábranu a spadla do řeky, není jasné.

Tři policisté a čtyři hasiči, kteří batole z vraku vozu vytahovali, sami silně prochladli a skončili v péči lékařů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy