Koalice vedená USA zabila na východě Sýrie téměř 150 bojovníků Islámského státu

ČTK ČTK
23. 1. 2018 22:53
Mezinárodní koalice, která pod vedením USA bojuje proti extremistické organizaci Islámský stát (IS), oznámila, že při sobotních náletech na východě Sýrie zabila téměř 150 bojovníků IS. Letecké údery byly podniknuty v době, kdy Spojené státy vyzývají Turecko, aby bylo zdrženlivé ve svém vojenském tažení proti kurdským silám YPG na severu Sýrie a aby se soustředilo na pokračování boje proti extremistům z Islámského státu. V prohlášení koalice se upřesňuje, že sobotní nálety mířily na IS v údolí Eufratu severně od města Búkamálu v provincii Dajr az-Zaur poblíž hranice s Irákem a bylo při nich zabito 145 až 150 islamistických ozbrojenců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy