reklama
 
 

Koalice vedená USA sestřelila syrský vojenský letoun. Pilot je podle tamní televize nezvěstný

18. 6. 2017 21:37
Koalice vedená Spojenými státy sestřilila v neděli nedaleko města Rakka syrský vojenský letoun, když se účastnil mise proti radikálům z Islámského státu. Syrská státní televize oznámila, že se letoun zřítil k zemi a po pilotovi nejsou žádné zprávy. Američané incident potvrdili.

Damašek - Mezinárodní koalice, která pod velením USA bojuje v Sýrii proti radikálům, sestřelila v neděli syrské armádní letadlo.

Oznámila to s odvoláním na armádu syrská televize. Podle jejích informací letadlo spadlo a pilot je nezvěstný. Incident se stal na jihu provincie Rakka v neděli odpoledne.

Americká armáda oznámila, že jeho sestřelila syrské letadlo, které shazovalo bomby na syrské povstalce podporované Spojenými státy, uvedla agentura Reuters.

Podle agentury AFP vypukly dnes vůbec poprvé pozemní boje mezi syrskou armádou a arabsko-kurdskými bojovými jednotkami podporovanými USA v provincii Rakka, kde koalice povstaleckých sil dobývá stejnojmennou baštu teroristické organizace Islámský stát (IS).

Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) boje vypukly večer ve dvou vesnicích ležících asi 40 kilometrů jižně od Rakky.

V prohlášení syrské armády se uvádí, že "takzvaná mezinárodní koalice" zaměřila na jihu Rakky jedno ze syrských vojenských letadel, které se účastnilo operace proti IS.

Generální štáb v prohlášení uvedl, že jde o zjevný útok, který dokazuje skutečnou pozici USA, totiž, že stojí na straně terorismu a snaží se ovlivnit schopnosti syrské armády.

Ta je se svými spojenci podle prohlášení jedinou aktivní silou, která legitimně bojuje v Sýrii proti terorismu.

"Tento útok svědčí o spolupráci mezi USA a IS a odhaluje ďábelské úmysly USA v šíření terorismu s cílem prosadit americko-sionistické plány v této oblasti," stojí v prohlášení.

Armáda v něm dále ujišťuje, že útok na letadlo neovlivní odhodlání armády pokračovat v boji proti IS a dalším teroristickým organizacím.

Když za svou zemi bojujeme, označujete nás za teroristy, když jsme vás žádali o pomoc při obraně naší země, nikdo nám nepomohl, říká Kassem Eid. | Video: Filip Horký |  13:17

autor: Aktuálně.cz | 18. 6. 2017 21:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama