KLDR útočí na Jižní Koreu propagandou. Zasypala ji milionem štvavých letáků

ČTK ČTK
18. 1. 2016 7:16
Severní Korea vypustila z balónů v posledních dnech nad Jižní Korejí již asi milion propagandistických letáků, sdělily podle agentury AP jihokorejské úřady. Děje se tak v době zvýšeného napětí mezi Soulem a KLDR po nedávném severokorejském jaderném testu. Letáčky diktátorského severokorejského režimu přistávají k obydlím v Jižní Koreji téměř denně, dostaly se až do hlavního města. Soul ale věří, že štvavé letáky nemají na Jihokorejce vliv. Jaderný test 6. ledna byl už čtvrtým, který KLDR v posledních letech uskutečnila, ovšem Spojené státy zpochybnily tvrzení Pchjongjangu, že šlo o silnější vodíkovou bombu.
Letáčky diktátorského severokorejského režimu přistávají k obydlím v Jižní Koreji téměř denně...
Letáčky diktátorského severokorejského režimu přistávají k obydlím v Jižní Koreji téměř denně... | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy