KLDR pustila na svobodu "z humanitárních důvodů" kanadského pastora

ČTK ČTK
9. 8. 2017 13:50
Severní Korea ve středu oznámila, že z humanitárních důvodů propustila na svobodu kanadského pastora. Ten v KLDR dostal doživotní trest vězení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA. "Kanadský občan Rim Hyon Su byl na základě rozhodnutí nejvyššího soudu KLDR pro zdravotní problémy z humanitárních důvodů propuštěn," napsala agentura KCNA. Reverend presbyteriánské církve v Torontu, známý též pod jménem Hyeon Soo Lim, přijel do Severní Koreje v lednu 2015 na humanitární misi a zakrátko zmizel. V prosinci téhož roku byl odsouzen k nuceným pracím na doživotí za protistátní činnost. Podle KLDR se pokusil svrhnout severokorejský režim.
Kanadský pastor Rim Hyon Su, známý též pod jménem Hyeon Soo Lim, u soudu v KLDR.
Kanadský pastor Rim Hyon Su, známý též pod jménem Hyeon Soo Lim, u soudu v KLDR. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy