KLDR odpálila další rakety, po 200 kilometrech dopadly do vod u břehů Korejského poloostrova

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 3. 2016 8:26
KLDR odpálila několik střel krátkého doletu. Měly uletět asi 200 kilometrů a dopadnout do moře. Jihokorejská armáda se snaží určit, o jaký typ střel se přesně jednalo. Pondělní incident následoval poté, co Severní Korea opakovaně odsoudila pokračující jihokorejsko-americké vojenské cvičení, které Pchjongjang pokládá za nácvik invaze.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Pchjongjang/Soul - Severní Korea odpálila další rakety do vod u východního pobřeží Korejského poloostrova, uvedla jihokorejská tisková agentura Jonhap.

Podle jihokorejské armády šlo o několik střel krátkého doletu, které uletěly asi 200 kilometrů a dopadly do moře, napsala agentura Reuters. Jihokorejská armáda se teď snaží určit, o jaký typ střel se přesně jednalo.

Pondělní incident následoval poté, co Severní Korea opakovaně odsoudila pokračující jihokorejsko-americké vojenské cvičení, které Pchjongjang pokládá za nácvik invaze.

Už minulý týden KLDR odpálila balistickou raketu středního doletu, která po 800 kilometrech letu dopadla do moře východně od břehu Korejského poloostrova. Rada bezpečnosti OSN poté ostře odsoudila nové testy severokorejských balistických raket a uvedla, že zkoušky představují jasné porušení rezolucí RB OSN.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy