reklama
 
 

KLDR hrozí civilním aerolinkám, Soul mění jejich trasy

6. 3. 2009 8:29
Pchjongjang oznámil, že není schopen garantovat bezpečnost letů civilních společností

Soul - Dvě největší jihokorejské aerolinky oznámily, že změní trasy svých letů kvůli úternímu oznámení Severní Koreje, že nemůže zajistit jejich bezpečnost.

Vztahy mezi oběma Korejemi se nyní nacházejí na nejhorší úrovni za dlouhou dobu a Pchjongjangu se nelíbí každoroční cvičení mezi jihokorejskými a americkými silami, které začne v pondělí a potrvá podle BBC 12 dní.

Podle prohlášení KLDR je cvičení schopné vyprovokovat válku. Komunistická země nedávno zrušila veškeré dohody uzavřené s jihem včetně ujednání o vymezení hranic. Experti očekávají, že může dojít k pohraničním srážkám.

Denně proletí severokorejským vzdušným prostorem okolo třiceti mezinárodních letů mířících do Jižní Koreje, ta si na svého severního souseda okamžitě stěžovala.

„Ohrožovat běžné operace civilních aerolinií řídících se mezinárodními leteckými předpisy není jen proti mezinárodním pravidlům, ale také činem proti lidskosti," prohlásil jihokorejský ministr pro znovusjednocení Kim Ho-njeon.

Soul vyzval Pchjongjang, aby své hrozby okamžitě stáhl. Aerolinky, které změnily své trasy, jsou Asiana Airlines a Korean Air.

autor: Roman Gazdík | 6. 3. 2009 8:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama