Kim vyčinil meteorologům, nelíbí se mu předpovědi počasí

ČTK ČTK
12. 6. 2014 7:47
Mladý diktátor prohlásil, že meteorologové musejí "zásadně zlepšit svou práci".
Kim Čong-un během návštěvy u severokorejských meteorologů. Na jejich práci nenechal niť suchou.
Kim Čong-un během návštěvy u severokorejských meteorologů. Na jejich práci nenechal niť suchou. | Foto: Reuters

Pchjongjang - Hněv severokorejského vůdce Kim Čong-una se nejnověji obrátil proti meteorologům, na jejichž hlavy se údajně kvůli nesprávným předpovědím snesly hromy a blesky.

Podobná veřejná kritika některé profese či odvětví je v KLDR velmi výjimečná, napsal server BBC.

Kim Čong-un prohlásil, že "mnoho předpovědí je nesprávných", protože metody hydrometeorologické služby nejsou "ani moderní, ani vědecké", napsal státní tisk.

Toto veřejné vypeskování během jedné z "návštěv v terénu" severokorejského vůdce odvysílala také státní televize.

Mladý diktátor dodal, že meteorologové musejí "zásadně zlepšit svou práci", protože dobré předpovědi počasí jsou potřebné, aby "ochránily životy a majetek lidí před katastrofami, které způsobují abnormální klimatické jevy".

Návštěvy v terénu, ať jde o cestu Kim Čong-una do některé z továren, k vojenské jednotce, či pracovní četě, se obvykle nesou v pozitivním duchu.

Vůdce přítomné verbálně poplácává po rameni, příležitostně jim poslouží zasvěcenou radou a s širokým úsměvem pózuje pro fotografy. Například při nedávné návštěvě v továrně na skluzavky Kim Čong-un prohlásil, že její práce dokazuje, že v Severní Koreji "nic není nemožné".

Veřejnou kritiku si Kim Čong-un naposledy neodpustil v roce 2012, kdy ho velmi zklamala návštěva zábavního parku v Pchjongjangu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy