reklama
 
 

Kim vyčinil meteorologům, nelíbí se mu předpovědi počasí

12. 6. 2014 7:47
Mladý diktátor prohlásil, že meteorologové musejí "zásadně zlepšit svou práci".

Pchjongjang - Hněv severokorejského vůdce Kim Čong-una se nejnověji obrátil proti meteorologům, na jejichž hlavy se údajně kvůli nesprávným předpovědím snesly hromy a blesky.

Podobná veřejná kritika některé profese či odvětví je v KLDR velmi výjimečná, napsal server BBC.

Kim Čong-un prohlásil, že "mnoho předpovědí je nesprávných", protože metody hydrometeorologické služby nejsou "ani moderní, ani vědecké", napsal státní tisk.

Toto veřejné vypeskování během jedné z "návštěv v terénu" severokorejského vůdce odvysílala také státní televize.

Mladý diktátor dodal, že meteorologové musejí "zásadně zlepšit svou práci", protože dobré předpovědi počasí jsou potřebné, aby "ochránily životy a majetek lidí před katastrofami, které způsobují abnormální klimatické jevy".

Návštěvy v terénu, ať jde o cestu Kim Čong-una do některé z továren, k vojenské jednotce, či pracovní četě, se obvykle nesou v pozitivním duchu.

Vůdce přítomné verbálně poplácává po rameni, příležitostně jim poslouží zasvěcenou radou a s širokým úsměvem pózuje pro fotografy. Například při nedávné návštěvě v továrně na skluzavky Kim Čong-un prohlásil, že její práce dokazuje, že v Severní Koreji "nic není nemožné".

Veřejnou kritiku si Kim Čong-un naposledy neodpustil v roce 2012, kdy ho velmi zklamala návštěva zábavního parku v Pchjongjangu.

autor: ČTK | 12. 6. 2014 7:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama